2019/20 tanévi eredmények

Kitűnők

Az intézmény összesített tanulmányi átlaga 4,43.  A kitűnők száma idén rekordot döntött: 52 tanuló bizonyítványában csak jelesek szerepelnek. Általában 20-25 kitűnőnk szokott lenni 300 tanulóból.

Az alsó tagozaton a 4. osztály (4,82), a felső tagozaton az 5. osztály (4,49), a gimnáziumban a 12. osztály (4,44) érte el a legmagasabb osztályátlagot.

OsztályTanulmányi átlagKitűnők száma
1.15
2.4,86
3.4,74
4.4,8212
5.4,494
6.4,452
7.4,082
8.4,152
9.4,312
10.4,181
11.4,380
12.4,442

Érettségi

A 2019/2020-as tanévben 23 fő végzős tanuló és 1 fő már érettségivel rendelkező külső vizsgázó rendes, előrehozott vagy szintemelő érettségi vizsgát.  Senki sem döntött úgy, hogy nem érettségizik a mostani vizsgaidőszakban.
Az érettségi átlaga összességében 4,47 (75,9%).  6 tanuló kitűnő érettségi bizonyítványt szerzett, emellett 5 tanulónak csak egy tárgyból született jó eredménye, a többire jelest kaptak.

A sikeres emelt szintű vizsgák száma 20 volt (eredmények: 17 jeles, 1 jó, 1 közepes, 1 elégséges). Kiemelkedő eredménynek tartom, hogy a végzősök közül 12 fő egy nyelvből 3 fő két nyelvből szerzett középfokú nyelvvizsgát, 2 fő pedig sikeres felsőfokú nyelvvizsgát is tett.

TantárgyÉrettségi átlag
Magyar nyelv és irodalom4,65 (79,9%)
Matematika4,14 (68,7%)
Történelem4,52 (76,5%)
Angol nyelv4,76 (80,2%)
Német nyelv4,3 (74%)
Francia nyelv5 (84%)
Biológia4,0 (61,5%)
Ének-zene4,25 (73,8 %)
Fizika4,67 (79,7%)
Informatika4,29 (73,4%)
Latin nyelv5 (92%)
Vizuális kultúra4 (73%)

Országos kompetenciamérés

A 2019. évi országos kompetenciamérés eredményeiről általában elmondható, hogy mind a három osztály teljesítménye meghaladta az országos átlagot mind matematikából, mind szövegértésből.  Szövegértésből kiemelkedő eredmények születtek.

2019. évi OKM eredményük alapján Serédi Jusztinián-díjban részesültek

Horváth Angéla 9. osztályos tanuló a szövegértés eredményéért,
Somorjai Noémi 11. osztályos tanuló a matematika és szövegértés eredményéért,
valamint a 11. osztály tanulói a legjobb szövegértés átlageredményükért.


Tanulmányi- zenei- és sportversenyek

Verseny neveFelkészítő tanárTanuló neveHelyezés
VII. Bántai Vilmos Budapesti Fuvola Fesztivál és VersenyHorváth LillaBukvai BorbálaI.
Nemzetközi Zeneművészeti FesztiválHorváth LillaVadas SomaIII.
Nemzetközi Zeneművészeti FesztiválHorváth LillaÁbrahám OrsolyaI.
XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézsverseny / Területi válogatóFischer EdinaVarga Júlia 2. korcsoport (100/96 p.)
XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézsverseny / Területi válogatóFischer EdinaVadas Soma 5. korcsoport (100/96 p.)
Atlétika DiákolimpiaKériné Sipos KatalinÚjhelyi DorottyaI.
Atlétika DiákolimpiaKériné Sipos KatalinMeszéna IldikóII.
Horváth Mihály Tehetséggondoző és Múzeumbarát TörténelemversenyBognár ZsuzsaSzentpály-Juhász HedvigII.
Egyházmegyei idegen nyelvi versmondó versenyTóth ZoltánnéKéry Nael 6. osztályos korcsoportI.
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (matematika)Heim LászlóSomorjai Noémi Anna
(2. fordulóba jutott)
Matematika MindenkinekNyitrai OrsolyaSoós Virág, Illés ÁgnesII.
X. Országos Továbbképzős VersenyGulyás CsillaBibó Emma, Cseh Viola hárfaduó (bejutottak a döntőbe, a döntő már elmaradt)
I. kerületi iskolák közös szavalóversenyeTóth Zoltánné, Nagyné Szőnyi Anetta, Szefcsikné Nikodém NóraSzefcsik BoldizsárII.
I. kerületi iskolák közös szavalóversenyeFrigyesi MártonBerki BenedekI.
5-6. osztályosok házi szavalóversenyeNagyné Szőnyi AnettaZsuffa ZsomborI.
5-6. osztályosok házi szavalóversenyeNagyné Szőnyi Anetta, Farkas-Takács KrisztinaGorka HelénaI.
Országos Honismereti Tanulmányi VersenyFarkas-Takács Krisztina, Gondos TiborTőzsér EszterI.
“Szaval a suli” (Magyar Írószövetség versmondó filmpályázata)Tóth Zoltánné, Frigyesi Márton9. osztályI.

Soós Veronika, akinek nagyon szurkoltunk a DigiTV Hét hőse és Hónap hőse cím elnyeréséhez, az elmúlt évadban is kiemelkedő eredményeket ért el műugrásból.


Kitűnők osztályonként

1. osztály kitűnők

  • Bartók Hanna
  • Bejczi Adél
  • Bukvai Bánk
  • Egerland Rita
  • Fehér Donát
  • Fehér Zsigmond
  • Friedrich Adél
  • Heim Boróka
  • Kovács Anna
  • Nagy Csongor
  • Simonovszky Letty
  • Szentpály-Juhász Eszter
  • Tari Eszter
  • Tóth György
  • Till Márk

2. osztály kitűnők

  • Biber Adél Tímea
  • Csapó Zsombor
  • Elek Leon
  • Halmos Mátyás
  • Horváth Emma
  • Lőrincz Magdolna

3. osztály kitűnők

  • Harmat Zoé
  • Szefcsik Leó
  • Váraljai Boróka
  • Varga Franciska

4. osztály kitűnők

  • Bukvai Borbála
  • Csapó Kinga
  • Doman Iris
  • Fejérdy Bernát
  • Halmos Mihály
  • Kapocs Ilka
  • Kozma Lilla
  • Lendvai András
  • Ménesi Adél
  • Paál Natália
  • Szöllősi Kolos
  • Ujhegyi Zsófia

5. osztály kitűnők

  • Bánfalvi Sámuel
  • Gakovic Bernard
  • Horváth-Sulyok Franciska
  • Tőzsér Eszter

6. osztály kitűnők

  • Jakab Julianna
  • Szebik Hajnalka

7. osztály kitűnők

  • Fejérdy Klára
  • Dinyés Máté

8. osztály kitűnők

  • Dinyés Gergely
  • Jancsó Gergely

9. osztály kitűnők

  • Fabiny Lujza
  • Kéry Johanna

10. osztály kitűnők

  • Illés Ágnes

12. osztály kitűnők

  • Kaposi Dorottya
  • Vadas Soma

A legszebben író alsósok elismerésére az Arany penna-díjat idén az alábbi tanulóink kapták

1. osztály – Friedrich Adél

2. osztály – Lőrincz Magdolna

3. osztály – Gálhidy Júlia

4. osztály – Mikula Gyöngyi

Minden eredményhez szeretettel gratulálunk!

Iubilate leánykar Rómában

2020 februárjában emlékeztünk meg Magyarország és a Szentszék diplomáciai kapcsolatai helyreállításának 30. évfordulójáról. A római ünnepség részeként február 13-án a Palazzo della Cancelleria gyönyörű renszánsz épületében a Iubilate leánykar adott ünnepi hangversenyt. Áder János köztársasági elnök díszvendégként részt vett az évfordulót ünneplő koncerten. A hangversenyt megtisztelte jelenlétével Msgr. Angelo Acerbi érsek úr, aki 1990 és 1997 között volt pápai nuncius Magyarországon.

A koncert műsorfüzete: Libretto_Concerto_HuVat-100-30

Másnap Róma nevezetességeivel is ismerkedtünk. Különleges élményt jelentett ez a néhány nap minden résztvevő számára!


Sajtómegjelenések

Vatikáni Nagykövetség: Magyar-szentszéki diplomáciai kapcsolatok 30. évfordulója: a Iubilate leánykar hangversenye
Vatican News: Ferenc pápa fogadta Áder János köztársasági elnököt a Vatikánban



Jótékonysági látogatás a Vigyél Haza Alapítványnál

Februárban eljuttattuk a 2019. december 11-i Adventi Jótékonysági Délutánon gyűjtött pénzből – közel 40.000 forintból – vásárolt adományt, 24 kg száraztápot és 4 csomag egyéb finomságot a Vigyél Haza Alapítvány önkénteseihez és vezetőjéhez.


Óvári András, az alapítvány vezetője nagyon megköszönte a diákok, szülők, tanárok felajánlását és kihangsúlyozta, hogy a nem is az összeg nagysága a fontos számukra, hanem különösen jólesik nekik, hogy egy egész iskola összefogását köszönhetik meg.


Versenyeredmények 2018/19.

Tanulmányi- és sportversenyek

 

Verseny neve: Felkészítő tanár Tanuló neve: Helyezése
1. 2. 3. 4. 5.
17. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny Sapszon Borbála Laudate Gyermekkar 1.
Alba Regia Országos Tanulmányi Kamaraverseny területi válogató Horváth Lilla és Szokolay Ádámné Ábrahám Orsolya és Dudits Borbála 2.
International Music Festival Szabadka Horváth Lilla Ábrahám Orsolya 1.
International Music Competition Palmanova Horváth Lilla Ábrahám Orsolya 2.
Alba Regia Országos Tanulmányi Kamaraverseny döntő Horváth Lilla és Szokolay Ádámné Ábrahám Orsolya és Dudits Borbála 3.
Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny Szokolay Ádámné Bokros Johanna Különdíj
IV.Gyermek és Kamarazenei Fesztivál Szokolay Ádámné és Horváth Lilla Ábrahám Orsolya és Dudits Borbála 2.
IV.Gyermek és Kamarazenei Fesztivál Szokolay Ádámné és Dolfin Jácint Fejérdy Piroska és Fejérdy Klára 3.
IV.Budapesti és Pest megyeiÜtő-dallamhangszeres verseny Göd.  Tóth Benedek Szefcsik Boldizsár 2.
IV. Gyermek és Kamarazenei Fesztivál Horváth Lilla Gorondi Amália és Péter Katalin 3.
Matematika Mindenkinek 2018-2019 országos középiskolai csapatverseny Nyitrai Orsolya Illés Ágnes Soós Virág 1.
Arany Dániel Országos  Matematikaverseny Paál Beáta Heim László Somorjai Noémi Anna 5.
Ábel Jenő Országos Latin verseny minores Bognár Zsuzsanna Fabók Anna       4.    
Arpinoi Nemzetközi Latin Verseny Bognár Zsuzsanna Bibó Emma          
Horváth Mihály Tehetséggondozó és Múzeumbarát történeti vetélkedő Bognár ZSuzsanna Szentpály-Juhász János     4.  
Kerületi vers és prózamondó verseny Tóth Zoltánné Fabiny Lujza 1.
Kerületi vers és prózamondó verseny Tóth Zoltánné Berki Benedek 2.
Kányádi Sándor tiszteletére rendezett szavalóverseny Tóth Zoltánné Fabiny Lujza 3.
Simonyi Zsigmond helyesírási kerületi verseny Frigyesi Márton Bánfalvi Dániel 3.
Kerületi vers- és prózamondó verseny Nagyné Szőnyi Anetta Szefcsik Boldizsár 1.
Fővárosi vers- és prózamondó verseny Szefcsikné Nikodém Nóra Szefcsik Boldizsár 2.
“Rejtelmek ha zengenek” VII. Ferencvárosi József Attila Versfesztivál Szefcsikné Nikodém Nóra Szefcsik Boldizsár 1.
“Regősök húrján” Országos vers- és prózamondó találkozó Szefcsikné Nikodém Nóra Szefcsik Boldizsár arany minő-sítés
Hollóvölgyi verseny Doman irisz 1.
  Kerületi Atlétika Diákolimpia Kériné Sipos Katalin IV.korcsoport lány 3.
Országos Diákolimpia Párbajtőr Frigyesi Zoltán Bagyula Tamás 3.
Generációs látványtánc országos Kériné Sipos Katalin Hidasi Hanna 1
Országos műugró verseny Soós Veronika több 5. 3.
Cseh nemzetközi szörfös szuperkupa Jancsó Gergely 3.
Kerületi Atlétika verseny Kériné Sipos Katalin Ujhegyi Dorottya 2
Kerületi Atlétika verseny Kériné Sipos Katalin Balázs Réka 3.
Kerületi labdarúgó bajnokság Frigyesi Zoltán IV.korcsoport 4.
Közös, I. kerületi szavalóverseny Polyák Zoltánné Benyó Klára 1.
Katolikus Iskolák Kolping szavalóversenye Polyák Zoltánné Benyó Klára 3.
Közös, I. kerületi szavalóverseny Polyák Zoltánné Kristofics Kornél 1.
Országos Honismereti Tanulmányi Verseny Polyák Zoltánné Nagy Veronika Soós Veronika Csapó Benedek 1.
Szőnyi Erzsébet  Regionális Szolfézsverseny Fischer Edina Varga Júlia 1.
Szőnyi Erzsébet  Regionális Szolfézsverseny Fischer Edina Dinyés Máté 1.
Szőnyi Erzsébet  Regionális Szolfézsverseny Fischer Edina Fabók Csilla 2.
Szőnyi Erzsébet  Regionális Szolfézsverseny Sapszon Ferenc Csapó Benedek 3.
Szőnyi Erzsébet  Regionális Szolfézsverseny Fischer Edina Szebik Hajnalka különdíj
VIII. Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny Dominkó István Balázs Réka Mária 2.
XV. Országos Zongoraverseny Budapesti területi válogató Dominkó István   Kiss Zsuzsanna Balázs Réka Mária Király Árpád 3   3.
“Gyermeki szívvel lelkendezünk érted” Bartók Béla Emlékverseny Kiss Zsuzsanna Király Árpád 2.
Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny Kiss Zsuzsanna Király Árpád 3.
Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny Török Anna különdíj
X. Országos Czidra László furulyverseny döntősei Jakab Julianna, Hochstein Lili, Fabók Csilla

A 72. Cannes-i Filmfesztiválon a legjobb filmnek járó Arany Pálma díjat nyerte az a műalkotás, melynek zenei felvételén Kristofics Kornél 7. osztályos tanuló működött közre.

Kitüntetések

Nagy örömünkre szolgált, hogy Czibulka Mária a tankerület kiváló pedagógusa, Kerekes Katalin a tankerület kiváló dolgozója és Németh László pedagógus szolgálati emlékérem kitüntetésben részesült.  A díj átadására a ünnepélyes keretek között a Móricz Zsigmond Gimnáziumban került sor.  

“Minden forrásom belőled fakad” – flashmob

500 nappal a Budapesten megrendezendő 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus előtt 500 fős gyermekkórus énekelt május 2-án délben Budapesten, a Szent István Bazilika előtt. A Kórusiskola több mint 100 diákja énekelt a kórusban.

XVII. Budapesti Nemzetközi Kórusverseny

Örömmel adjuk hírül,

hogy a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Laudate gyermekkara kiemelkedő eredményt ért el a XVII. Budapesti Nemzetközi Kórusversenyen, amelyen tizenöt ország harminchárom kórusa vett részt.

A Laudate igen magas pontszámmal lett a gyermekkari kategória I. helyezettje.

Emellett az Emberi Erőforrások Minisztériuma által felajánlott két pénzjutalom egyikét is a Laudate kórusnak ítélte a zsüri: 300 000 Ft-ot kapott a kórus a “művek kimagasló művészi megvalósításáért”.

Hihetetlen élmény volt látni a gyerekek kitörő örömét, lelkesedését, amikor az egész kórus egyetlen közösségként ünnepelt!

Szeretettel gratulálunk a kórusnak és karnagyuknak, Sapszon Bori néninek!

 

Versenyről készült felvételek megtekinthetőek itt.

Természettudományos projekt – Regensburger Domspatzen

A Regensburger Domspatzen és a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola közös természettudományos projektje

Budapest, 2019. április 6-10.

 

Idén is folytatódik a Regensburger Domspatzen és a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola természettudományos együttműködése. A budapesti találkozóra április 6-10. között került sor, mi pedig június 29 – július 3. között leszünk Regensburgban.

2019 április 6-án Berthold Wahl igazgató úr vezetésével 15 diák és 2 tanár érkezett Budapestre. A budapesti forduló részeként Illés Ági és Soós Virág angol nyelvű prezentációt tartottak a projektről, mely idén két részből áll:

  • a „DOBBLE” játék matematikája és a játék 3D-s változatának elkészítése látássérülteknek
  • a Parthenon 3D-s külső-belső nyomtatása a BlocksCAD modellező program segítségével

Az együttműködést támogató Deutsche Telekom jóvoltából a regensburgiaktól idén is kaptunk ajándékokat:

  • 5 db Raspberry Pi 3 (Model B+) mini számítógép
  • 1 db összerakható, vezérelhető mechanikus robotkar (Playtastic Roboter-Arm)
  • Egy nagy csomag elektronikai alkatrész a Raspberry Pi-hez és kreatív mikroelektronikai projektekhez a jövő tanévben

A természettudományos együttműködés irányítói: René Grünbauer és dr. Frigyesi Miklós tanár urak. A Domspatzen részéről Anita Heinrich-Schramm tanárnő, a Kórusiskolából Nyitrai Orsolya tanárnő működik közre a felkészítésben. Koncz Ádám tanár úr idén is vállalta a tolmácsi és kísérőtanári feladatokat.

Igyekeztünk gazdag programot biztosítani vendégeinknek. Vasárnap a Mátyás-templomban közösen vettünk részt a szentmisén, ahol az Exsultate Cantores szolgált. Ebéd után a Szépművészeti Múzeumba mentünk, majd a Széchenyi fürdőben pihentünk. Hétfőn mutattuk be a projekt keretében eddig végzett munkát az iskolában, majd a Budapesti Műszaki Egyetemre mentünk, ahol az „Augmented reality és a HoloLens” témájában hallhattunk német nyelvű prezentációt, majd megnéztünk és kipróbálhattunk egy jelenleg zajló informatikai fejlesztést.

Ebéd után a Polgármester Úr fogadott bennünket a Jókai Anna Szalonban, ahol díszoklevelet és plakettet adott át Berthold Wahl igazgató úrnak „a Regensburg és Budavár testvérvárosi kapcsolatának elmélyítésében, a Regensburger Domspatzen és a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola testvériskolai kapcsolatának megalapozásában és hathatós támogatásában szerzett elévülhetetlen érdemei, valamint kiemelkedő vezetői és pedagógiai munkája elismeréseként.”

A 8. osztály egyik kamaraének együttese Kodály: Nagyszalontai köszöntőjét szólaltatta meg. Őket Tóth Márton tanár úr készítette fel. A köszöntések után a Varázsfuvolából egy Terzett hangzott el Dinyés Máté, Hoffer András és Kristofics Kornél előadásában, Liebe Nóra tanárnő zongorakíséretével. Délután folytattuk az ismerkedést a főváros nevezetességeivel.

Kedden Győrbe utaztunk, ahol a város látványosságait Andor Mátyás és Kapocs Bálint német nyelven mutatták be, majd meglátogattuk a Jedlik Ányos tiszteletére berendezett emlékszobát és az Apor Vilmos emlékkiállítást a püspökség pincéjében. Regensburgi barátaink szerdán utaztak haza.

 

Köszönjük a Budavári Önkormányzat nagylelkű támogatását, amellyel lehetővé teszi a testvériskolai kapcsolat aktív működését! Köszönjük azoknak a Családoknak az áldozatkészségét, akik befogadták a regensburgi diákokat!

VIII. Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny

A VIII. Farkas Ferenc Országos Zongoraversenyen iskolánk négy tanulója vett részt, melyen a következő eredmények születtek:

Különdíjat kapott az I. korcsoportban: Bokros Johanna Sára
Tanára: Szokolay Ádámné

II. díjat kapott a II. korcsoportban: Balázs Réka Mária
Tanára: Dr. Dominkó István

Különdíjat kapott az III. korcsoportban: Török Anna
Tanára: Szabó Orsolya

III. díjat kapott a IV. korcsoportban: Király Árpád
Tanára: Kiss Zsuzsanna

Mindenkinek szeretettel gratulálunk!

Kerületi szavalóverseny

Az idei versenyt november 22-én,  a magyar nyelv ünnepéhez kapcsolódva, Kányádi Sándor előtt tisztelegve két kategóriában rendeztük meg I. kerületi iskolák számára.

A zsűri munkájában részt vett Szersén Gyula Jászai-díjas színművész.

A versenyzők két költeménnyel nevezhettek, amelyek közül az egyik szabadon választható volt Kányádi Sándor versei közül.

A kötelező versek az alábbiak voltak:

  • 7-9. évfolyamon: Nyergestető vagy a Bogotai bagatellek 1
  • 10-12. évfolyamon: Sirálytánc vagy a Harmat a csillagon.

Iskolánk növendékei nagyon szép eredményeket értek el a szavalóversenyen, mindkét kategóriában kórusiskolás győzött!

Eredmények

7-9. osztály kategóriája:

Kristofics Kornél (7. o): I. helyezés

Fabinyi Lujza (8. o): III. helyezés


10-12. osztály kategóriája:

Benyó Klára (10. o): I. helyezés

Szeretettel gratulálunk!
1 2 3