2021/22 tanévi eredmények

Tanulmányi munka

Örömmel értesültünk arról, hogy gimnáziumi képzésünk ismét bekerült a 100 legjobb gimnázium közé, a 94. helyen végeztünk. A 2021/22-es tanévben az intézmény összesített tanulmányi átlaga 4,48 (tavaly 4,37 volt). A kitűnők száma idén: 43 tanuló (tavaly 34 volt). Mindössze egyetlen négyese alapján szintén dicséret illet további 28 tanulót. Összesen 71 növendékünk végzett kiemelkedő tanulmányi munkát, ami tanulóink 24%-át jelenti. A szaktanárok összesen 359 tantárgyi dicséretet adtak, ez a szám tavaly 419 volt. A tanulói mulasztási átlag 113 óra/fő volt, azonban ehhez a magas értékhez hozzájárult idén a pandémia.

A tapasztalat azt mutatta, hogy a korrepetálásokra rendszeresen járó gyengébb eredményű tanulók sikerrel vették az akadályokat. Továbbra is gond, hogy az életkor előrehaladtával egyre több a házi feladat és a felszerelés hiány. A tanulási kudarc hátterében több dolog állhat: rossz időbeosztás, rendszertelen, hangulat által vezérelt tanulás, az egészséges küzdeni vágyás hiánya.  Megoldást a szülőkkel való szorosabb együttműködés hozhat.


Tanulmányi, zenei és sportverseny eredmények

Összesítő táblázat ide kattintva megtekinthető

Idén a legmagasabb osztályátlagot az alsó tagozaton a 2. osztály (4,83), a felső tagozaton az 6. osztály (4,54), a gimnáziumban pedig a 11-12. osztály fej-fej mellett (4,54) érte el.

OsztályTanulmányi átlagKitűnők száma
1.5 fő
2.4,8310 fő
3.4,819 fő
4.4,645 fő
5.4,460 fő
6.4,543 fő
7.4,372 fő
8.4,363 fő
9.4,060 fő
10.4,241 fő
11.4,543 fő
12.4,542 fő
Köszönjük tanáraink és diákjaink munkáját, amivel hozzájárultak ehhez a szép eredményhez!

Kitűnők osztályonként

1. osztály kitűnők

 • Bor-Fejérvári Manna
 • Friedrich Laura
 • Szentpály-Juhász Kinga
 • Szöllősi Leó
 • Tóth-Kiszely Luca

2. osztály kitűnők

 • Fráter Vince
 • Halmos Ferenc
 • Kálmán Nóra
 • Mészáros-Komáromi Csongor
 • Mihály Dávid
 • Papp Korinna
 • Rékási Áron
 • Szakácsi-Lovas Eszter
 • Tóth Zsuzsanna
 • Varga Janka

3. osztály kitűnők

 • Bukvai Bánk
 • Csutak-Zenkő Györgyike
 • Fehér Zsigmond
 • Heim Boróka
 • Kovács Anna
 • Papp Barnabás
 • Simonovszky Letti
 • Szentpály-Juhász Eszter
 • Tóth György

4. osztály kitűnők

 • Börcsök Rozi
 • Elek Leon
 • Halmos Mátyás
 • Lőrincz Magdolna
 • Péter Zsófia

6. osztály kitűnők

 • Bukvai Borbála
 • Kapocs Ilka
 • Ménesi Adél

7. osztály kitűnők

 • Hong Yezi
 • Tőzsér Eszter

8. osztály kitűnők

 • Hochstein Lili
 • Heim Cecília
 • Szebik Hajnalka

10. osztály kitűnők

 • Dinyés Gergely

11. osztály kitűnők

 • Horányi Róza
 • Kéry Johanna
 • Tóth Anna

12. osztály kitűnők

 • Illés Ágnes
 • Török Anna

Arany-penna díj

A legszebben író alsósok elismerésére az Arany penna-díjat idén az alábbi tanulóink kapták:

1. osztály – Friedrich Laura
2. osztály – Fráter Vince
3. osztály – Fehér Zsigmond
4. osztály – Hajnal Abigél

Arany penna különdíj: Elek Leon 4. osztályos tanuló


Példamutató szorgalmukért nevelőtestületi dicséretben részesültek

Kőfalvi Flóra, Jócsik Jázmin, Bartók Hanna, Bokros Noé, Ábrahám Mihály, Mikula Gyöngyi, Gakovicz Bernard, Jakab Mirella, Semsey Boróka, Turi Hanna, Dinyés Máté, Zou Aimi, Baján Veronika

Tanulóink, akiknek szinte kitűnő bizonyítványukban csak 1 négyes szerepel

 • 1. osztály: Baracsi Márton, Elek Noel, Fehér Elza, Harmat Benjámin, Lőrincz Borbála, Melkovics Míra, Mészáros-Komáromi Nándor, Sudár Veronika, Thaisz Laura, Vashegyi Barnabás
 • 2. osztály: Biber Anna, Svastits Piroska
 • 3. osztály: Bartók Hanna, Egerland Rita, Friedrich Adél, Nagy Csongor, Tari Eszter, Till Márk
 • 4. osztály: Fráter Barnabás, Csapó Zsombor, Horváth Emma
 • 5. osztály: Kádár Ünige, Szálka Sebestyén, Szöllősi Rozi
 • 8. osztály: Jakab Julianna
 • 9. osztály: Dinyés Máté
 • 10. osztály: Baján veronika
 • 11. osztály: Soós Virág, Tóth Angéla, Werner Mária
 • 12. osztály: Ménesi Julianna, Nagy Bálint

Érettségi vizsgák

2021/2022-es tanévben 36 fő 10-12 osztályos diák tett rendes vagy előrehozott érettségi vizsgát.

A 12. osztályosok írásbeli érettségi átlaga 4,43 (73,1 %), az előrehozott írásbeli vizsgák átlaga 4,86 (86,4%). A végzősök tavalyi írásbeli átlaga ugyancsak 4,43 volt, egy kicsit magasabb százalékos eredménnyel (74,9%). A végzősök érettségi átlaga összességében 4,43 (73,04%). Az idei érettségi és a tavalyi érettségi átlageredménye tehát megegyezik, idén a szóbeli megtartása lényegében nem változtatott az eredményen!

Kitűnő érettségi bizonyítványt 6 tanuló szerzett, emellett 3 tanulónak csak egy tárgyból született jó eredménye, a többire jelest kaptak, illetve még 3 tanuló ért el jeles érettségi átlagot. A végzősök 67%-a ért el kiemelkedő érettségi átlageredményt. 10 tanuló tantrágyi dicséretet is kapott a vizsgabizottság döntése alapján.  Az emelt szintű vizsgáinak száma 28 volt (eredmény: 4,71, 71,8%). Kiemelkedő eredménynek tartjuk, hogy a végzősök közül 8 fő egy nyelvből, 3 fő két nyelvből szerzett középfokú nyelvvizsgát. Emellett két tizenegyedikes diák szerzett középfokú nyelvvizsgát előrehozott emelt szintű érettségi vizsgájával. Összességében minden idegen nyelvből emelt szinten érettségiző diák középfokú nyelvvizsgát szerzett eredménye alapján.

Örvendetes, hogy a természettudományos tantárgyakból (biológia, fizika, kémia, informatika) tett érettségi vizsgák egy kivételével jeles minősítést kaptak. Három vizsgázó emelt szintű szóbeli vizsgáján 100%-os eredményt ért el, ketten pedig 98%-os eredményt. Az előrehozott érettségi átlaga 4,63 (83,2%), ami alapján indokolt volt ezeket a diákokat előrehozott érettségi vizsgára bocsátani.

Kitűnő érettségi bizonyítványt szereztek

Fabók Anna

Illés Ágnes

Kapocs Hanna

Nagy Bálint

Tóth-Heyn Áron

Török Anna

Végzősök érettségi eredményei tantárgyanként

Érettségi tantárgyÁtlag (középszint)Átlag (emelt szint)
Magyar nyelv és irodalom4,59 (79,7%)5,0 (71%)
Matematika3,85 (66,3%)5,0 (73,3%)
Történelem4,5 (77,9%)5,0 (76,5%)
Angol nyelv4,56 (81,78%)5,0 (74,6%)
Német nyelv5,0 (97%)5,0 (85,5%)
Biológia5,0 (64%)
Fizika5,0 (66%)
Informatika4,33 (76%)4,33 (58,33%)
Kémia5,0 (67%)