2019/20 tanévi eredmények

Kitűnők

Az intézmény összesített tanulmányi átlaga 4,43.  A kitűnők száma idén rekordot döntött: 52 tanuló bizonyítványában csak jelesek szerepelnek. Általában 20-25 kitűnőnk szokott lenni 300 tanulóból.

Az alsó tagozaton a 4. osztály (4,82), a felső tagozaton az 5. osztály (4,49), a gimnáziumban a 12. osztály (4,44) érte el a legmagasabb osztályátlagot.

OsztályTanulmányi átlagKitűnők száma
1.15
2.4,86
3.4,74
4.4,8212
5.4,494
6.4,452
7.4,082
8.4,152
9.4,312
10.4,181
11.4,380
12.4,442

Érettségi

A 2019/2020-as tanévben 23 fő végzős tanuló és 1 fő már érettségivel rendelkező külső vizsgázó rendes, előrehozott vagy szintemelő érettségi vizsgát.  Senki sem döntött úgy, hogy nem érettségizik a mostani vizsgaidőszakban.
Az érettségi átlaga összességében 4,47 (75,9%).  6 tanuló kitűnő érettségi bizonyítványt szerzett, emellett 5 tanulónak csak egy tárgyból született jó eredménye, a többire jelest kaptak.

A sikeres emelt szintű vizsgák száma 20 volt (eredmények: 17 jeles, 1 jó, 1 közepes, 1 elégséges). Kiemelkedő eredménynek tartom, hogy a végzősök közül 12 fő egy nyelvből 3 fő két nyelvből szerzett középfokú nyelvvizsgát, 2 fő pedig sikeres felsőfokú nyelvvizsgát is tett.

TantárgyÉrettségi átlag
Magyar nyelv és irodalom4,65 (79,9%)
Matematika4,14 (68,7%)
Történelem4,52 (76,5%)
Angol nyelv4,76 (80,2%)
Német nyelv4,3 (74%)
Francia nyelv5 (84%)
Biológia4,0 (61,5%)
Ének-zene4,25 (73,8 %)
Fizika4,67 (79,7%)
Informatika4,29 (73,4%)
Latin nyelv5 (92%)
Vizuális kultúra4 (73%)

Országos kompetenciamérés

A 2019. évi országos kompetenciamérés eredményeiről általában elmondható, hogy mind a három osztály teljesítménye meghaladta az országos átlagot mind matematikából, mind szövegértésből.  Szövegértésből kiemelkedő eredmények születtek.

2019. évi OKM eredményük alapján Serédi Jusztinián-díjban részesültek

Horváth Angéla 9. osztályos tanuló a szövegértés eredményéért,
Somorjai Noémi 11. osztályos tanuló a matematika és szövegértés eredményéért,
valamint a 11. osztály tanulói a legjobb szövegértés átlageredményükért.


Tanulmányi- zenei- és sportversenyek

Verseny neveFelkészítő tanárTanuló neveHelyezés
VII. Bántai Vilmos Budapesti Fuvola Fesztivál és VersenyHorváth LillaBukvai BorbálaI.
Nemzetközi Zeneművészeti FesztiválHorváth LillaVadas SomaIII.
Nemzetközi Zeneművészeti FesztiválHorváth LillaÁbrahám OrsolyaI.
XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézsverseny / Területi válogatóFischer EdinaVarga Júlia 2. korcsoport (100/96 p.)
XIII. Országos Kodály Zoltán Szolfézsverseny / Területi válogatóFischer EdinaVadas Soma 5. korcsoport (100/96 p.)
Atlétika DiákolimpiaKériné Sipos KatalinÚjhelyi DorottyaI.
Atlétika DiákolimpiaKériné Sipos KatalinMeszéna IldikóII.
Horváth Mihály Tehetséggondoző és Múzeumbarát TörténelemversenyBognár ZsuzsaSzentpály-Juhász HedvigII.
Egyházmegyei idegen nyelvi versmondó versenyTóth ZoltánnéKéry Nael 6. osztályos korcsoportI.
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (matematika)Heim LászlóSomorjai Noémi Anna
(2. fordulóba jutott)
Matematika MindenkinekNyitrai OrsolyaSoós Virág, Illés ÁgnesII.
X. Országos Továbbképzős VersenyGulyás CsillaBibó Emma, Cseh Viola hárfaduó (bejutottak a döntőbe, a döntő már elmaradt)
I. kerületi iskolák közös szavalóversenyeTóth Zoltánné, Nagyné Szőnyi Anetta, Szefcsikné Nikodém NóraSzefcsik BoldizsárII.
I. kerületi iskolák közös szavalóversenyeFrigyesi MártonBerki BenedekI.
5-6. osztályosok házi szavalóversenyeNagyné Szőnyi AnettaZsuffa ZsomborI.
5-6. osztályosok házi szavalóversenyeNagyné Szőnyi Anetta, Farkas-Takács KrisztinaGorka HelénaI.
Országos Honismereti Tanulmányi VersenyFarkas-Takács Krisztina, Gondos TiborTőzsér EszterI.
“Szaval a suli” (Magyar Írószövetség versmondó filmpályázata)Tóth Zoltánné, Frigyesi Márton9. osztályI.

Soós Veronika, akinek nagyon szurkoltunk a DigiTV Hét hőse és Hónap hőse cím elnyeréséhez, az elmúlt évadban is kiemelkedő eredményeket ért el műugrásból.


Kitűnők osztályonként

1. osztály kitűnők

  • Bartók Hanna
  • Bejczi Adél
  • Bukvai Bánk
  • Egerland Rita
  • Fehér Donát
  • Fehér Zsigmond
  • Friedrich Adél
  • Heim Boróka
  • Kovács Anna
  • Nagy Csongor
  • Simonovszky Letty
  • Szentpály-Juhász Eszter
  • Tari Eszter
  • Tóth György
  • Till Márk

2. osztály kitűnők

  • Biber Adél Tímea
  • Csapó Zsombor
  • Elek Leon
  • Halmos Mátyás
  • Horváth Emma
  • Lőrincz Magdolna

3. osztály kitűnők

  • Harmat Zoé
  • Szefcsik Leó
  • Váraljai Boróka
  • Varga Franciska

4. osztály kitűnők

  • Bukvai Borbála
  • Csapó Kinga
  • Doman Iris
  • Fejérdy Bernát
  • Halmos Mihály
  • Kapocs Ilka
  • Kozma Lilla
  • Lendvai András
  • Ménesi Adél
  • Paál Natália
  • Szöllősi Kolos
  • Ujhegyi Zsófia

5. osztály kitűnők

  • Bánfalvi Sámuel
  • Gakovic Bernard
  • Horváth-Sulyok Franciska
  • Tőzsér Eszter

6. osztály kitűnők

  • Jakab Julianna
  • Szebik Hajnalka

7. osztály kitűnők

  • Fejérdy Klára
  • Dinyés Máté

8. osztály kitűnők

  • Dinyés Gergely
  • Jancsó Gergely

9. osztály kitűnők

  • Fabiny Lujza
  • Kéry Johanna

10. osztály kitűnők

  • Illés Ágnes

12. osztály kitűnők

  • Kaposi Dorottya
  • Vadas Soma

A legszebben író alsósok elismerésére az Arany penna-díjat idén az alábbi tanulóink kapták

1. osztály – Friedrich Adél

2. osztály – Lőrincz Magdolna

3. osztály – Gálhidy Júlia

4. osztály – Mikula Gyöngyi

Minden eredményhez szeretettel gratulálunk!