Jubileumi “Ki mit tud?”

Ki Mit Tud? – 2018 április 11-16.

A Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola 30 éves fennállásának tiszteletére idén Ki Mit Tud? -ot szerveztünk az iskolában.

A zsűri tagjai között szerepeltek volt és jelenlegi kórusiskolás tanárok és diákok, és meghívott művésztanárok egyaránt. Az ének és egyéb kategória zsűrielnöke Lipták Mária, a hangszeres zsűri elnöke Prof. Dr. habil Csetényi Gyula fuvolaművész volt.

A zsűri 144 oklevelet osztott ki – 6 kiemelt nívódíj, 5 nívódíj, 3 Kodály különdíj, 33 Arany, 48 Ezüst és 50 Bronz oklevél talált gazdára.

Támogatóink voltak

Budapesti Fesztiválzenekar, Csokoládé Múzeum, 3D Gallery Budapest, Hungaroton, ICO, Kaláka Zenebolt, Nemzeti Színház, Sugar Shop és a Victoria Music.


Eredmények

Ének kategória
  • Kiemelt Nívódíj: Kristofics Kornél (6.o) – Morandini-Gut Dániel (7.o.)
  • Kodály különdíj: Fehér Nóra (12.o)
  • Különdíj: Octo limaces – (9.o) Dékány Rózsa, Dudits Borbála, Melegh Blanka, Nagy Kincső,
  • Somorjai Noémi, Ormosi Orsolya, Pintér-Rápa Damos, Ujhegyi Gergely
  • Arany: Kozma veronika- Fehér Nóra – Szakál Zsófia (12.o)
  • Ezüst: Horváth Sarolta  (8.osztály)
  • Bronz: Vantukh Anastasia (7.o)
  • Cseh Barnabás (10.)
Egyéb kategória
  • Kiemelt Nívódíj: Vadas Hanga (12.o)
  • Arany és különdíj: Dinyés Márton – Krizsán Tamás (10.o)
  • Arany: Szefcsik Boldizsár (5.o)
  • Gálhidy Sára – Hasuly Alexandra (12.o)
  • kamara: Börcsök Berta, Kasza Edit, Bibó Emma, Jaczkovits Viktória, Tokodi Mátyás,
  • Vadas Soma, Cseh Barnabás (10.o), Nemcsics Erzsébet, Kéri-Nagy Petra,
  • Pusztai Enikő, Oláh Sarolta, Oszaczki László, Kemenes János (12.o)
  • Ezüst és különdíj: francia csapat – (7.o) Alliquander Mária, Bánfalvi Dániel, Horváth Ákos,
  • Mikló Veronika, Soós Virág, Vantukh Anastasia, Werner Júlia, Werner Mária
  • Ezüst:   Kristofics Kornél (6.o)
  • Berki Benedek (7.o)
  • Bronz: Hajnal Anna (6.o)
  • Hidasi Hanna (5.o)
  • Varga Júlia (4.o)
Alsósok – szóló kategória
  • Nívó díj: Bokros Johanna (4.o)
  • Kodály különdíj: Fabók Csilla (4.o)
  • Arany: Gorka Heléna (3.o)
  • Malmsten Anikó (3.o)
  • Szilágyi Emese (3.o)
  • Ezüst:  Nagy Veronika (4.o)
  • Naszvadi Levente (2.o)
  • Rózsa Dorka (2.o)
  • Bronz:  Berki Bálint (4.o)
  • Bukvai Borbála (2.o)
  • Daróczi Anna (4.o)
  • Horváth-Sulyok Franciska (3.o)
  • Jakab Mirella (3.o)
  • Mikula Gyöngyi (2.o)
  • Oláh Ildikó Napsugár (4.o)
  • Tóth János Zsigmond (4.o)
  • Zsuffa Zsombor (4.o)
Alsósok – kamara kategória
  • Arany: Tőzsér Eszter (3.o) – Varga Júlia Emma (4.o)
  • Ezüst:  Hajnal Virág – Szöllősi Katica – Soha Róza (3.o)
  • Bronz: Büki Ráchel – Szentpály-Juhász Hedvig Márta (3.o)
  • Csapó Benedek – Hochstein Lili Anna (4.o)
  • Jakab Mirella – Horváth Sulyok Franciska (3.o)
  • Nagy Veronika – Paál Janka (4.o)
  • Sifter Mátyás – Tóth János (4.o)
Felsősök – szóló kategória
  • Kiemelt Nívódíj: Balázs Réka (6.o)
  • Arany: Kilián Abigél (5.o)
  • Gilincsek Ákos (7.o)
  • Ezüst: Schweigert Dániel (8.o)
  • Ujhegyi Dorottya (6.o)
  • Bronz: Alliquander Mária Anna (7.o)
  • Benkő Lilla (8.o)
  • Fejérdy Klára (5.o)
  • Kállai-Bálint Bálint (6.o)
  • Szentpály-Juhász Mária Margit (6.o)
Felsősök – kamara kategória
  • Nívódíj: Fabók Anna – Török Anna (8.o)
  • Arany: Andor Anna (3.o) – Andor Áron (6.o)
  • Boros Lilla – Gorondi Amália (5.o)
  • Horányi Róza – Tóth Angéla (7.o)
  • Fejérdy Piroska (4.o) – Fejérdy Klára (5.o)
  • Ezüst: Fejérdy Klára – Soós Karolina (5.o)
  • Gakovic Klára – Kapocs Hanna (8.o) – Gorondi Amália (5.o) – Lendvai Zsuzsanna (6.o)
  • Gorondi Amália – Péter Katalin (5.o)
  • Horváth Borbála – Kő Rózsa (6.o)
  • Rába Gergely – Varga Bence (6.o)
  • Bronz: Balázs Réka (6.o) – Varga Júlia Emma (4.o)
  • Bagyula László – Horváth Ákos – Bánfalvi Dániel – Kacskovics Barnabás (7.o)
  • Lakatos Lelle (5.o) – Margitai Petra (6.o)
Gimnázium – szóló kategória
  • Kiemelt nívódíj: Ábrahám Orsolya (9.o)
  • Vadas Soma (10.o)
  • Kodály különdíj: Vadas Soma
  • Ezüst: Vadas Hanga (12.o)
  • Király Árpád (9.o)
  • Bronz: Andor Mátyás (10.o)
  • Cseh Viola (10.o)
Gimnázium – kamara kategória
  • Nívó díj: Kasza Edit (10.o) – Kasza Margit (11.o)
  • Arany: Bibó Emma – Cseh Viola (10.o)
  • Ezüst: Barasevich Borbála- Kasza Margit (11.o)
  • cselló szextett- klarinét: Dérczy Anna (4.o)  – Fabiny Lujza – Ménesi Julianna (8.o) –
  • Benyó Klára (9.o)  – Gorondi Amália – Kasza Margit (11.o) –
  • Zsigmond Szabolcs (12.o)
  • Bronz: Ábrahám Orsolya, Liptai Johanna, Dudits Borbála, Jaczkovits Tünde, Vadas Soma
  • Kaposi Dorottya – Kasza Edit (10.o)