Autómentes nap

Az európai autómentes nap rendezvénysorozathoz kapcsolódóan iskolánkban is autómentes napot tartottunk szeptember 22-én, ösztönözve az iskolánkba járó diákokat és tanárokat arra, hogy váltsanak, és vegyék igénybe az alternatív közlekedési módokat. Az első alkalommal megtartott (és remélhetőleg hagyománnyá váló) rendezvény sokakat megmozgatott: 42-en jöttek kerékpárral, kb. 30-an egyéb saját meghajtású eszközzel (roller, gördeszka, görkorcsolya), és többen a hosszabb gyaloglást (futást) választották a megszokott eszközök helyett. Együttesen több mint 400 km-t tettek meg csak idefelé ezeken a módokon (és a legtöbbjük hazafelé is ugyanígy), és a reggeli mozgás után egy kis reggeli is járt nekik, köszönet az ehhez hozzájáruló szülőknek, tanároknak és azoknak is, akik munkájukkal segítették a rendezvény sikerét. Reméljük, tavasszal megismételhetjük a programot!