Ismét autómentes nap a KZMK-ban

Idén is arra buzdítjuk minden diákunkat és tanárunkat, hogy csatlakozzon az
Európai Mobilitási Hét programjához kapcsolódva iskolánkban
2018. szeptember 21-én pénteken megrendezett autómentes naphoz.

Vegyünk igénybe alternatív közlekedési eszközöket, autó helyett tömegköz-
lekedést, saját meghajtású eszközöket, vagy gyalogoljunk egy kicsit többet.

Azok a diákok és tanárok, akik ezen a napon kerékpárral vagy egyéb saját meghajtású eszközzel utaznak az iskolába, és előzetesen regisztrálnak a lenti linken, 7:00 és 7:50 között a regisztráció érvényesítése és az eszközök leadása után (Toldy Ferenc utcai autóparkoló), egy kis frissítő jár a kisudvaron!

Az aktivitást osztály és egyéni szinten díjazzuk az októberi iskolagyűlésen!

Vegyetek részt a programban minél többen, és használjátok más napokon is ezeket az eszközöket az iskolába jutáshoz!

REGISZTRÁCIÓ ITT szeptember 14-ig

Dzsungel könyve

Kedves Szereplők és Érdeklődők!

A bizonytalan helyszín miatt a Dzsungel könyve előadás valószínűleg a 2. félévben kerül sorra, amire az év folyamán fogunk gyakorolni.

Az augusztus 27-től meghirdetett “Dzsungel edzőtábor” így most elmarad.

Liebe Nóra

A 2017-18-as tanév eredményei

KITŰNŐ TANULMÁNYI EREDMÉNNYEL ZÁRTÁK A 2017-18. TANÉVET

Gálhidy Julianna, Szefcsik Leó

Csapó Kinga, Fejérdy Bernát, Kapocs Ilka, Kozma Lilla, Ménesi Adél, Paál Natália, Ujhegyi Zsófia

Horváth-Sulyok Franciska, Schweigert Nóra, Szöllősi Katica, Tőzsér Eszter

Hochstein Lili, Varga Júlia6.Jancsó Gergő, Rába Gergő

Fabiny Lujza, Kéry Johanna, Werner Júlia

Benkő Lilla

Vadas Soma

Vadas Hanga

ÉRETTSÉGI VIZSGÁJUKON KITŰNŐ EREDMÉNYT ÉRTEK EL

 Bibó Hanna

Kemenes János

ARANY-PENNA DÍJBAN RÉSZESÜLTEK

  1. osztály: Varga Franciska
  2. osztály: Kozma Lilla
  3. osztály: Berki Boglárka
  4. osztály: Bokros Johanna

Ebben a tanévben a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola elnyerte a Magyar Alapfokú Művészetpedagógiai Értéktár kitüntető címet.

VERSENY EREDMÉNY TANULÓ(K) NEVE
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

DÉL-BUDAI körzet 3. oszt.

2. helyezés Lepesi-Benkő Máté Gyula, Soha Róza, Szöllősi Katica, Tőzsér Eszter
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

DÉL-BUDAI körzet 4. oszt

2. helyezés Varga Júlia Emma, Csapó Benedek, Hochstein Lili Anna, Zsuffa Zsombor
Országos Honismereti Tanulmányi Verseny 1.     helyezés Varga Júlia, Szabó Dániel és Soós Veronika
Kolping-intézmények és a budapesti katolikus iskolák közötti szavalóverseny 3.     helyezés Gorka Heléna
Kolping-intézmények és a budapesti katolikus iskolák közötti szavalóverseny 2.     helyezés Szefcsik Boldizsár
Kerületi szavalóverseny     2. helyezés Berki Benedek
Kerületi szavalóverseny 1.     helyezés Szefcsik Boldizsár
Budapesti szavalóverseny 5.     helyezés Szefcsik Boldizsár
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi fordulója 3.     helyezés Lakatos Lelle
Egyetemi Katolikus Gimnázium és a KZMK versmondó versenye 2.     helyezés Berki Benedek
Egyetemi Katolikus Gimnázium és a KZMK versmondó versenye 3.     helyezés Ménesi Julianna
Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát történelemverseny      7. helyezés Szentpály-Juhász János
Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát történelemverseny        8. helyezés Szentpály-Juhász Mária
Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny kiemelt dicséret Bibó Emma
Arany Dániel Matematika Verseny országos 6. helyezés Somorjai Noémi
Amfiteátrum Kupa (Matematika) 5. osztályosok országos 18. helyezés Gorka Simon
Amfiteátrum Kupa (Matematika) 6. osztályosok országos 7. helyezés Kristofics Kornél
Országos Fuvolaverseny különdíj Ábrahám Orsolya
VI. Országos Hárfaverseny 1.     helyezés Nagy Veronika
VI. Országos Hárfaverseny 1.     helyezés Fejérdy Klára és Soós Karolina
Friss Antal Csellóverseny budapesti fordulója 1.     helyezés Kasza Margit
Friss Antal Országos Csellóverseny 2.     helyezés Kasza Margit
V. Bartók Béla Nemzetközi Zongoraverseny kiemelt nívódíj Szakál Zsófia
Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj Szakál Zsófia
Messzehangzó Alapítvány Ösztöndíj Andor Mátyás
VIII. Ferenczy György Nemzetközi Zongoraverseny dicséret Balázs Réka, Király Árpád
“Gyermeki szívvel lelkendezünk Érted” elnevezésű Bartók emlékverseny 1.     helyezés Vadas Soma
“Gyermeki szívvel lelkendezünk Érted” elnevezésű Bartók emlékverseny különdíj Andor Mátyás
Gyáli Kamarazene Fesztivál ezüst minősítés Zsigmond Szabolcs, Ménesi Julianna,  Fabiny Lujza, Dérczy Anna
Budapesti Furulyaverseny bronz minősítés Jakab Julianna
Budapesti Furulyaverseny dicséret Fabók Csilla
Országos Oboa Fesztivál ezüst minősítés Benkő Lilla
Országos Oboa Fesztivál bronz minősítés Andor Mátyás, Morandini-Gut Dániel
Földváry Miklós AMI Regionális Blockflöte verseny aranydiploma, különdíj Hochstein Lili
XIII. Budapesti Fuvolaverseny kiemelt arany Hochstein Lili
Tordasi Duatlon Verseny 2.     helyezés Bokros Johanna
Ifjúsági és Felnőtt Országos Műugró Bajnokságon 7. helyezés Soós Veronika