VIII. Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny

A VIII. Farkas Ferenc Országos Zongoraversenyen iskolánk négy tanulója vett részt, melyen a következő eredmények születtek:

Különdíjat kapott az I. korcsoportban: Bokros Johanna Sára
Tanára: Szokolay Ádámné

II. díjat kapott a II. korcsoportban: Balázs Réka Mária
Tanára: Dr. Dominkó István

Különdíjat kapott az III. korcsoportban: Török Anna
Tanára: Szabó Orsolya

III. díjat kapott a IV. korcsoportban: Király Árpád
Tanára: Kiss Zsuzsanna

Mindenkinek szeretettel gratulálunk!

Kerületi szavalóverseny

Az idei versenyt november 22-én,  a magyar nyelv ünnepéhez kapcsolódva, Kányádi Sándor előtt tisztelegve két kategóriában rendeztük meg I. kerületi iskolák számára.

A zsűri munkájában részt vett Szersén Gyula Jászai-díjas színművész.

A versenyzők két költeménnyel nevezhettek, amelyek közül az egyik szabadon választható volt Kányádi Sándor versei közül.

A kötelező versek az alábbiak voltak:

  • 7-9. évfolyamon: Nyergestető vagy a Bogotai bagatellek 1
  • 10-12. évfolyamon: Sirálytánc vagy a Harmat a csillagon.

Iskolánk növendékei nagyon szép eredményeket értek el a szavalóversenyen, mindkét kategóriában kórusiskolás győzött!

Eredmények

7-9. osztály kategóriája:

Kristofics Kornél (7. o): I. helyezés

Fabinyi Lujza (8. o): III. helyezés


10-12. osztály kategóriája:

Benyó Klára (10. o): I. helyezés

Szeretettel gratulálunk!

Novemberi versenyek

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi fordulója

Fejérdy Klára 6. osztály: III. helyezés

Bánfalvi Dániel 8. osztály: III. helyezés

 

Bolyai-verseny anyanyelvből, körzeti forduló

5. osztály

Csapó Benedek, Hochstein Lili, Varga Júlia, Zsuffa Zsombor: 17. hely

Szaktilla Réka, Heim Cecília, Jakab Julianna, Szebik Hajnalka: 31. hely

Berki Bálint, Dérczy Anna, Szabó Dániel: 55. hely

(135 helyezésből)

 

6. osztály

Dinyés Máté, Tóth Domonkos, Fejérdy Klára, Soós Karolina: 21. hely

Szefcsik Boldizsár, Kéry Gabriella, Gönczi Dóra, Szentpály-Juhász János: 39. hely

(122 helyezésből)

 

Mindenkinek szeretettel gratulálunk!

20. Jubileumi Gödöllői Hárfafesztivál

Iskolánk több jelenlegi és volt diákja is fellépett az október első hétvégéjén rendezett Camac Hétvégén, a 20. Jubileumi Gödöllői Nemzetközi Hárfafesztivált nyitó eseményén. A tavaszi országos hárfaversenyen első helyezést elért Fejérdy Klára és Soós Karolina hárfaduóban játszott a Fiatal Tehetségek Koncertjén.

A több mint 30 tagot számláló, kizárólag erre az alkalomra összehívott különleges mamut-hárfaegyüttesben pedig iskolánk több jelenlegi és egykori tanulója is játszott: Alliquander Gréta, Bibó Emma, Fejérdy Klára, Hajnal Virág, Kasza Edit, Plajner Minna, Raftl Zita, Soha Róza, Soós Karolina, Szebik Hajnalka és Szentpály-Juhász Mária; valamint Kriesch Barbara, Mikus Adrienn és Somorjai Kinga.

Ide kattintva pár fotóval emlékezünk az eseményre.

33. SPAR Budapest Maraton

Időpont: 2018. október 6.

Iskolánk felsős és gimnazista tanulói közül közel 60-an neveztek a 2300m-es futásra a SPAR Budapest Maraton® szombati napján.

Rajt és cél: Pázmány Péter sétány, az ELTE Lágymányosi Campus előtti útszakaszon

 

Jancsó Gergely (7.o.) III. helyen ért célba a futamban
Gratulálunk!

Galéria

Többpróba Diákolimpia 2018. ősz

IV. KORCSOPORT LÁNY

1. Szent Gellért Katolikus Ált. Isk. és Gimn.
2. Batthány Lajos Általános Iskola
3. Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola

4. Egyetemi Katolikus Gimnázium
5. Lisznyai Utcai Általános Iskola

IV. KORCSOPORT FIÚ

1. Lisznyai Utcai Általános Iskola
2. Egyetemi Katolikus Gimnázium
3. Szent Gellért Katolikus Ált. Isk. és Gimn.
4. Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola

4. Batthány Lajos Általános Iskola

A 2017-18-as tanév eredményei

KITŰNŐ TANULMÁNYI EREDMÉNNYEL ZÁRTÁK A 2017-18. TANÉVET

Gálhidy Julianna, Szefcsik Leó

Csapó Kinga, Fejérdy Bernát, Kapocs Ilka, Kozma Lilla, Ménesi Adél, Paál Natália, Ujhegyi Zsófia

Horváth-Sulyok Franciska, Schweigert Nóra, Szöllősi Katica, Tőzsér Eszter

Hochstein Lili, Varga Júlia6.Jancsó Gergő, Rába Gergő

Fabiny Lujza, Kéry Johanna, Werner Júlia

Benkő Lilla

Vadas Soma

Vadas Hanga

ÉRETTSÉGI VIZSGÁJUKON KITŰNŐ EREDMÉNYT ÉRTEK EL

 Bibó Hanna

Kemenes János

ARANY-PENNA DÍJBAN RÉSZESÜLTEK

  1. osztály: Varga Franciska
  2. osztály: Kozma Lilla
  3. osztály: Berki Boglárka
  4. osztály: Bokros Johanna

Ebben a tanévben a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola elnyerte a Magyar Alapfokú Művészetpedagógiai Értéktár kitüntető címet.

VERSENY EREDMÉNY TANULÓ(K) NEVE
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

DÉL-BUDAI körzet 3. oszt.

2. helyezés Lepesi-Benkő Máté Gyula, Soha Róza, Szöllősi Katica, Tőzsér Eszter
Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

DÉL-BUDAI körzet 4. oszt

2. helyezés Varga Júlia Emma, Csapó Benedek, Hochstein Lili Anna, Zsuffa Zsombor
Országos Honismereti Tanulmányi Verseny 1.     helyezés Varga Júlia, Szabó Dániel és Soós Veronika
Kolping-intézmények és a budapesti katolikus iskolák közötti szavalóverseny 3.     helyezés Gorka Heléna
Kolping-intézmények és a budapesti katolikus iskolák közötti szavalóverseny 2.     helyezés Szefcsik Boldizsár
Kerületi szavalóverseny     2. helyezés Berki Benedek
Kerületi szavalóverseny 1.     helyezés Szefcsik Boldizsár
Budapesti szavalóverseny 5.     helyezés Szefcsik Boldizsár
Simonyi Zsigmond helyesírási verseny kerületi fordulója 3.     helyezés Lakatos Lelle
Egyetemi Katolikus Gimnázium és a KZMK versmondó versenye 2.     helyezés Berki Benedek
Egyetemi Katolikus Gimnázium és a KZMK versmondó versenye 3.     helyezés Ménesi Julianna
Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát történelemverseny      7. helyezés Szentpály-Juhász János
Horváth Mihály tehetséggondozó és múzeumbarát történelemverseny        8. helyezés Szentpály-Juhász Mária
Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny kiemelt dicséret Bibó Emma
Arany Dániel Matematika Verseny országos 6. helyezés Somorjai Noémi
Amfiteátrum Kupa (Matematika) 5. osztályosok országos 18. helyezés Gorka Simon
Amfiteátrum Kupa (Matematika) 6. osztályosok országos 7. helyezés Kristofics Kornél
Országos Fuvolaverseny különdíj Ábrahám Orsolya
VI. Országos Hárfaverseny 1.     helyezés Nagy Veronika
VI. Országos Hárfaverseny 1.     helyezés Fejérdy Klára és Soós Karolina
Friss Antal Csellóverseny budapesti fordulója 1.     helyezés Kasza Margit
Friss Antal Országos Csellóverseny 2.     helyezés Kasza Margit
V. Bartók Béla Nemzetközi Zongoraverseny kiemelt nívódíj Szakál Zsófia
Nemzet Fiatal Tehetségeiért Ösztöndíj Szakál Zsófia
Messzehangzó Alapítvány Ösztöndíj Andor Mátyás
VIII. Ferenczy György Nemzetközi Zongoraverseny dicséret Balázs Réka, Király Árpád
“Gyermeki szívvel lelkendezünk Érted” elnevezésű Bartók emlékverseny 1.     helyezés Vadas Soma
“Gyermeki szívvel lelkendezünk Érted” elnevezésű Bartók emlékverseny különdíj Andor Mátyás
Gyáli Kamarazene Fesztivál ezüst minősítés Zsigmond Szabolcs, Ménesi Julianna,  Fabiny Lujza, Dérczy Anna
Budapesti Furulyaverseny bronz minősítés Jakab Julianna
Budapesti Furulyaverseny dicséret Fabók Csilla
Országos Oboa Fesztivál ezüst minősítés Benkő Lilla
Országos Oboa Fesztivál bronz minősítés Andor Mátyás, Morandini-Gut Dániel
Földváry Miklós AMI Regionális Blockflöte verseny aranydiploma, különdíj Hochstein Lili
XIII. Budapesti Fuvolaverseny kiemelt arany Hochstein Lili
Tordasi Duatlon Verseny 2.     helyezés Bokros Johanna
Ifjúsági és Felnőtt Országos Műugró Bajnokságon 7. helyezés Soós Veronika

 

3 D workshop Regensburgban

A természettudományos együttműködés keretében június 23-27. között ismét Regensburgban jártunk.  Vendéglátóink gazdag programot állítottak össze számunkra.

Szombaton Linzben találkoztunk, ellátogattunk az Ars Electronica Centerbe, majd a Höhenrausch rendezvény részeként háztetőkön járva ismerkedtünk Linz látnivalóival

Vasárnap részt vettünk a szentmisén a dómban, ahol a Domspatzen koncertkórusa szolgált, majd gyalog a „Spitalgarten“ étterembe mentünk, amely Regensburg legszebb sörkertje óvárosi panorámával; itt valamennyi diák és kolléga együtt ebédelt.  Délután a családok szerveztek programokat a diákoknak.

Hétfőn kezdetét vette a 3D-workshop.  11 órakor Jürgen Huber polgármester úr fogadott bennünket a városházán. Délután került sor az óvárosi naptárprojektre, melynek eredményeként a diákok által készített fényképekből kerül összeállításra a közös 2019-es naptár.  Ezután privát vezetést kaptunk a Braunmiller Fotógalériában.

Kedden Münchenbe utaztunk, ahol ismerkedtünk a város nevezetességeivel, ellátogattunk a BMW-World-be, majd az Olimpiai Toronyból pazar panorámában volt részünk.

Sok élménnyel gazdagodva indultunk haza szerda reggel.

Köszönjük a Budavári Önkormányzat támogatását, amellyel lehetővé tette a testvériskolai kapcsolat elmélyítését!

MaTalent3 mérés eredménye

A 4. osztályból 15 tanuló vett részt az elektronikus alapon működtetett mérőeszközök alkalmazásával történő diagnosztikus készség és képességmérésben a matematikából.

Értékelés:

—       felső 1% 741 pont vagy e felett teljesített: átütő tehetségfejlődésű tanuló,

—       felső 6 % 662 pont vagy e felett teljesített: kiemelkedő tehetségfejlődésű tanuló, nálunk 2 tanuló érte el,

—       felső 25 % 568 pont vagy e felett teljesített: tehetségígéret, nálunk 5 tanuló érte el.

—A 15 tanuló közül tehát 7 tanuló kiemelkedő eredményt ért el.  A legjobb eredményű tanulónk 729,79 ponttal majdnem eléri az átütő tehetségfejlődésű tanuló pontszámát.

Szakmai beszámoló – WATOU

Szakmai beszámoló_watou_2018_nka

Szakmai beszámoló a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Jubilate és Cantate scholáinak vendégszerepléséről a 12. Watou-i Nemzetközi Gregorián Fesztiválon

  1. május 4-14. között immáron 7. alkalommal képviselték hazánkat a Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola Jubilate és Cantate scholái a 12. Watou-i Nemzetközi Gregorián Fesztiválon Belgiumban.

Május 4-én hajnalban indult útnak a 40 fős csapat repülővel Budapestről Brüsszelbe Sapszon Ferenc tanár úr vezetésével.

A scholák belgiumi tartózkodásuk során imaórákon, szentmiséken, valamint önálló koncerten vettek részt: az utazás első 5 napját az országon belüli utazások szőtték át, majd a fesztivál központi helyszínén, Watou-ban állomásozott a kórus és mutatta be repertoárját: a gregorián zene és továbbélése a többszólamú szakrális zenében.

A megvalósult program részletes bemutatása:

Május 4.  – koncert Houtkerque-ban (Franciaország)

Május 5. – koncert Grimbergenben a Szent Norbert Premontrei Apátságban

Május 6. – délelőtt ünnepi misén való szolgálat Poperinge-ben a Szent Bertinus templomban, majd délután koncert Koksijde-ben, este vesperás éneklése

Május 7. – koncert Antwerpenben a Miasszonyunk székesegyházban

Május 8. – koncert Brüsszelben a Szent Mihály és Szent Gudula székesegyházban

Május 9. – Watou – szentmise

Május 10. – Watou – szentmise és koncert magyar szerzők műveiből

Május 11. – Watou – szentmise és gregorián koncert

Május 12. – Watou – laudes imaórán való szolgálat, majd szentmise és gregorián koncert

Május 13. – Watou – laudes imaórán való szolgálat, majd szentmise és ünnepi záró vesperás éneklése a fesztivál összes résztvevőjével

A 11 napos utazás során a rengeteg zenei szolgálaton és élményen túl lehetőség nyílt csodálatos helyszínekre eljutni, gyönyörű katedrálisokban énekelni és nem utolsó sorban más országok kórusainak, scholáinak megismerésére, valamint a már korábban megismert – akár a Nemzetközi Váci Gregorián Fesztiválon – zenei együttesekkel való örömteli találkozásra.

A lehetőség, hogy iskolánk scholái ismét közreműködői lehettek a fesztiválnak nagy jelentőséggel bír és bízunk benne, hogy ez a hagyomány folytatódik és még számos alkalommal lehetünk ott ezen és más fesztiválokon, képviselve hazánkat és a magasszintű kóruszenét, ápolva a gregorián éneklés gyakorlatát.

Köszönjük a Nemzeti Kulturális Alap nagylelkű támogatását, mely nélkül ez a szakmai út nem jöhetett volna létre.

Budapest 2018. június 28.                                                                Friedrich Attila

Sajtómegjelenés:

https://hirtv.hu/reggelijarat/gregoriannal-aratott-brusszelben-sikert-a-magyar-korus-2461987

 

 

 

 

 

 

 

 

1 2 3